A Horner Szolgáltató Kft. 1996 óta működő vállalkozás. Fő tevékenysége a gépi földmunka, közművezetékek fektetése.
2009 nyarán vásároltuk meg a szomszédságunkban megüresedett, leromlott állapotban lévő régi falusi házat, portát. Az év végével adtuk be pályázatunkat “Az Európai Mezőgazdasági Vidékfejlesztési Alapból a turisztikai tevékenységek ösztönzéséhez igénybe vehető támogatás” elnyerésére.
Csaknem két év elteltével foghattunk neki a tényleges munkának 2011 év őszén. Volt teendő bőven, ezt alátámasztják a kiindulóállapotot bemutató fotók.
A „Falusi vendégház az Árpád kori templom tövében Csempeszkopácson” című pályázatunkon 9 938 322 Ft támogatási összeget kaptunk.
Az épület teljeskörű felújításával alakítottuk ki a Kopácsi Füves Porta névre keresztelt vendégházunkat. Három szobát láttunk el zuhanyzó-WC helyiséggel, s hála gondos mestereinknek régi fényébe öltöztettük a konyha lelkét adó kemence-tűzhely együttest. Modern gépészettel láttuk el az épület fűtési és használati melegvíz igényét. A meglévő épület folytatásaként létrehozott szauna-fürdő-mosdó helyiség a szolgáltatásaink körét bővíti vendégeink számára.
2012 decemberében kaptuk meg működési engedélyünket, 2013 kora tavaszán adtuk át ünnepélyesen is vendégházunkat. (Az újságcikk megtekintéséhez kattintson ide!)
Tagjai vagyunk a Falusi Turizmus Országos Szövetségének, négy napraforgós minősítéssel rendelkezünk.
Csatlakoztunk a Szombathelyi Turisztikai és Testvérvárosi Egyesülethez, melynek keretein belül működik a kistérséget is összefogó TDM szervezet a Savaria Turizmus Nonprofit Kft lelkes csapatának jóvoltából.
2013 év végén nyújtottuk be következő pályázatunkat, mely a már működő vendégház környezetének megszépítésére, fejlesztésére irányult.
Turisztikai tevékenységek ösztönzéséhez a LEADER Helyi Akciócsoportok közreműködésével
2013-ban nyújtandó támogatások jogcímre 8 677 350 Ft-ot nyertünk el.
A fejlesztés keretében parkosítottuk az udvart, automata öntözőrendszert fektettünk, burkolatok építésével pihenőhelyeket alakítottunk ki. Udvari kemencét, aszalókemencét, tűzhelyet és tűzrakót építettünk. A meglévő pince tetőterének felújítását végeztük el. A Porta körül kerítést, kapukat építettünk. Udvari bútorokat és fajátékokat készíttettünk. Egy baromfiudvart is kialakítottunk, ahol vendégeink “belekóstolhatnak” a falusi élet hétköznapjaiba.
A hagyományos vidéki élethez kötődő tevékenységeket bemutató nyitott porták kialakítása,
továbbfejlesztése
Sikeres pályázatunkkal 2019 májusában 3 999 999 Ft-ot nyertünk el.
Vendégházunk és környezetének kialakításakor mindvégig törekedtünk a kis falura jellemző hangulatot, a vidéki élet sajátosságait megtartani, hangsúlyozni és mindezt a pihenés, felüdülés és élmények szolgálatába állítani. Az elmúlt évek tapasztalata azt mutatja, hogy vendégeink többsége a városból érkező, több gyermeket nevelő családok közül került ki, őszinte érdeklődéssel a falusi élet, a hétköznapok használati tárgyai és ünnepekhez kötődő népszokások iránt. Ezekből merítve szeretnénk vendégeink számára elérhetővé, megtapasztalhatóvá, kipróbálhatóvá tenni néhányat a fejlesztéssel létrejövő új épületrészben is.
Kisfaludy Szálláshelyfejlesztési Konstrukció –
magánszálláshelyek és egyéb szálláshelyek fejlesztése (azonosító: TFC–M-1.1.2-2020)
A program keretében 3 000 000 Ft támogatásban részesültünk.
Bútorokat és konyhai berendezéseket szereztünk be a közösségi tér fejlesztéséhez. Ebben a térben a támogatás segítségével egy televízió készüléket is elhelyeztünk.
Az udvarban térburkolat-bővítést végeztünk.